תכנן פיננסי לעתיד כלכלי

לראות את הנולד כבר מעכשיו!

כל אדם צריך לשאת את עיניו אל העתיד ולחשוב ממה הוא יתפרנס בשנים הבאות. אין זה נכון לסמוך על המזל, הפנסיה של המשכורת, או להתעלם, כי אז עלולים למצוא את עצמנו מול שוקת שבורה. לאחר שמצטברים חובות, והגיל מתקדם, כבר אי אפשר לשנות דברים, החכמה היא לעשות תכנון פיננסי לעתיד כלכלי כבר ברגע זה.

חסכון פיננסי – מהו?

תכנון פיננסי הוא בעצם תכנית צפויה של איך יראה העתיד מבחינה כלכלית. איך נשתמש עם ההכנסות ביעילות, ונוכל גם לשים כסף בצד.

לרוע המזל הרבה אנשים לא יודעים לעשות חסכון פיננסי נכון, על אף שברור להם חשיבות הדבר. הם סומכים על דברים שיסתדרו מאליהם, ובטוחים שכל המטרה שלהם היא לשרוד. יתכן מאד שהדבר נובע בגלל קשיים כלכליים עכשויים. אנשים שלא מצליחים לגמור את החודש לא חושבים על מה יהיה בעוד עשור. הם מעדיפים לטמון את הראש בחול, ולא לחשב את עתידם, תכנון פיננסי נראה בשבילם כמו חלום רחוק ואולי הם חושבים שהוא בלתי אפשרי מבחינתם.

קשה עם חסכון פיננסי

נתון נוסף המקשה מאד על אנשים לבצע חסכון פיננסי ולבנות לעצמם תכנית כלכלית, הוא פשוט בגלל שהם לא מסוגלים לחשוב על חסכון ברגע זה. הם בטוחים שהיות שקשה להם עכשיו, אין הם צריכים לדאוג לעתיד. אין להם הרבה מה לחסוך, אז לא צריך.

צורת חשיבה זו היא שגויה, וכמובן שאין בה מן החכמה. אדם מושכל אמור לכלכל את צעדיו בצורה נכונה ולהכנס לאיזו שהיא תכנית של חסכון פיננסי לטובתו ולטובת הסובבים אותו.

יעוץ כלכלי

כדי להגיע אל חסכון כלכלי פשוט מאד לעשות את זה בצורת יעוץ כלכלי, אדם חיצוני שיש לו ידע בתחום והוא יכול להמליץ על דרך הנכונה של התנהלות הדברים.

ליעוץ כלכלי יתרונות רבים, לדוגמא:

  • יועץ חיצוני הוא מנוטרל מגורמים אישיים המפריעים לראות את התמונה השלימה, הוא יכול להתנתק מכל שיקול רגשי או נפשי ולתת יעוץ אובייקטיבי.
  • יועץ כלכלי מתמצא בכל תחומי הכלכלה, הפנסיה והבטוחים השונים. מתוך המבט הרחב שלו הוא יצליח להמליץ כל חסכון פיננסי טוב.

כך מגלים כי על אף שנראה כי חסכון כלכלי הוא לא מציאותי עבורנו, הנה גם אנחנו יכולים לעשות זאת ולהבטיח את עתידנו.

למידע נוסף: מסחר בשוק ההון