קופות גמל

קופת הגמל הינה הכלי לחיסכון כספי בעל טווח זמני ארוך או בינוני שבו נהנים מהטבות מס. ישנם כמה מסלולי השקעה לקופות הגמל האלו שבעצם הן החסכונות שהמשלם אותם הוא העובד במהלך עבודתו והמעסיק מפריש בהתאם למה שמפקיד העובד. קופת הגמל נחשבת לאחת החסכונות שהעובד יקבל אחרי פרישתו מהעבודה לפי תנאי הפוליסה.

 קופת גמל מושג כללי ורחב המכיל בתוכו כל החסכונות שהעמית בהם זכאי להטבות מס, ישנם כמה סוגים של קופות גמל, קופות גמל המיועדות לגיל פרישה, קופות גמל כלליות, קופות גמל לדמי מחלה, קרן השתלמות לעצמאיים, קופות גמל לחופשה , ועוד. הכסף שחוסכים לקופת גמל מקבלים אותו במלואו בסיום תקופת החיסכון ,היתרון בקופות גמל שאין תשלום דמי ניהול על ההפקדות אלא רק על צבירה כלומר לא כל פעם באים להפקיד לקופת גמל משלמים דמי ניהול אלא רק פעם אחת בשנה על הקרן שכבר נצבר, עוד יתרון עיקרוני המאפיין סוג זה של חיסכון הינו אפשרות הזכאות להטבה ממס ההכנסה על קופת הגמל, המפקיד לקופת גמל נקרא " עמית " אשר יכול להיות עצמאי שאין קשר למקום עבודתו שהוא לבד מפקיד לקופת גמל, או עמית שכיר שמפקיד לקופת גמל דרך מעסיקו. יוכל העמית להעביר את  קופת הגמל לחברה אחרת לפי בקשתו בלי למשוך אותה או להפסיקה .

קצת על סוגי קופות גמל :

  • קופת גמל לתגמולים: אשר היא חיסכון פנסיוני לטווח ארוך וניתן למשוך הכסף בגיל הפרישה כלומר 60 ומעלה.
  • קופת גמל לא משלמת לקצבה: הכסף שמופקד ניתן למשוך בעת פרישה בדרך של קצבה.
  • קופת גמל מרכזית לפיצויים :בקופה זו העמית הינו המעסיק עצמו, הכסף המופרש לקופה מהווה דמי פיטורי  ופיצויים לעובדים שלו הזכאים לכך.
  • קופת קרן השתלמות
  • קופת גמל לדמי מחלה: העמיתים בקופה זו הינם המעסיקים המשתמשים בה לתשלום דמי מחלה בעת הצורך לכך קופה מרכזית להשתתפות בפנסיה תקציבית.

הטבות המס שניתנו על קופת גמל :הינם הקטנת הסכום החייב במס והקטנת המס עצמו .

לא פחות משלמים למס ההכנסה אז למה לא ליהנות מההטבה ולחסוך באותו זמן לכן קופות גמל נחשבות לתוכנית חיסכון טובה.

עוד אתרים מענינים: בית השקעות, עופר אלשיך