כיצד לבחור יועץ פנסיוני

כולנו יודעים ומכירים בחשיבות החיסכון הפנסיוני, תיקון החוק שנכנס בתוקפו ב- 1.1.2008 הוסיף עוד כמיליון אנשים למעגל החוסכים לפנסיה, החוקים ששינו את מערך הקרנות השונות גרמו לערפול ובלבול מצד כל העמיתים שהיו שייכים לקרנות השונות שנים רבות ולא הצליח להוסיף סדר לכל אלו שהצטרפו לאחרונה.

המעסיקים על פי החוק החדש חייבים להפריש ממשכורת השכירים אחוז מסוים ולהוסיף גם הם עבור חסכון זה את אותו הסכום. להרבה מהמצטרפים החדשים יש ביטוחים שונים כמו ביטוח חיים, ביטוח אובדן כושר עבודה או ביטוח מנהלים פרטי. מה קורה עם כל החסכונות האלו? האם צריך לשנות חלק מהחסכונות? מתי אפשר להוציא את הכסף? שאלות כאלו ואחרות צפות ועולות בעבור אנשים רבים, לכן חשוב מאד עבורם למצוא יועץ פנסיוני שייעץ להם .

החוק החדש יצר מקצוע חדש, יועץ פנסיוני, בשנים הקודמות כל סוכן ביטוח, סוכן השקעות או בנקאי היה יכול לייעץ לחוסך, אך בדרך כלל הם פעלו מטעם מישהו, כלומר עצתם הייתה משוחדת והם ניסו להשפיע על החוסך להשתמש במסלולים שהחברה שבה הם עבדו הייתה מעוניינת לקדם. לכן החוק דורש שכל יועץ פנסיוני יהיה בלתי תלוי ואובייקטיבי לחלוטין. במצב זה היועץ חף מכל נגיעה אישית לטובת קרן מסוימת או השקעה ספציפית ודעתו נתונה אך ורק לצרכיו של המבוטח.

יש יועצים פרטים ויש יועצים במסגרות הבנקים וחברות ההשקעות אך כפי שהוזכר לעיל גם הם חייבים להיות אובייקטיביים. גלישה באינטרנט פותחת בפניכם קשת רחבה של אפשרויות והצעות. התקשרו לכמה חברות ובקשו הצעות ובחנו אותם.

חשיבות ראשונית בבחירה היא האמינות, חשוב שהיועץ ישרה עליכם הרגשה טובה ונעימה, ייתן לכם יחס אישי נעים והגון מאחר שחשוב מאד שתדברו איתו בפתיחות על המצב הנוכחי שלכם ועל הצרכים שאתם סבורים שתתקלו בהם בעת הפרישה. הראו ליועץ הפנסיוני את כל סוגי הביטוחים שיש לכם כדי למנוע חפיפה ותשלומים כפולים. היועץ יבחן ויציע לכם מה כדאי לשמור ומה לבטל. ובאיזה אפיק משתלם לכם להשקיע את החסכונות בכדי שתקבלו את התשואות הגבוהות ביותר עם מעט סיכונים.