כיצד לבחור את הסוכן הביטוח שינהל לך את החיסכון הפנסיוני ?

אנשים רבים מתלבטים האם להעדיף את אחת מחברות הביטוח הישיר או אולי בעצם ללכת על סוכן פרטי. הבחירה שלנו קודם כל תלויה במורכבות הביטוח. בשונה מביטוח רכב שהוא נחשב לביטוח פשוט בו אין יותר מדי מקום לבלבולים, בביטוח פנסיוני, כן מומלץ דווקא ללכת על סוכן ביטוח פרטי. אחד הדברים שסוכן פרטי תורם לנו הוא הידע המקצועי שלו. לכן כאשר אנו עומדים לפני בחירה של סוכן ביטוח אשר ינהל את קרן והחיסכון הפניסיוני שלנו שזה בעצם החיסכון החשוב ביותר עבורנו וישפיע על איכות הזקנה שלנו, חשוב לבחור לא רק מישהו שאנחנו סומכים עליו, אלא מישהו שיעזור לנו להבין באופן מקצועי את פרטי הפוליסה.

חשוב להבין, שחברות ישירות אינן בהכרח זולות יותר, אבל כן יש לשים לב לדמי הניהול אותם תשלמו חודש בחודשו. דבר נוסף שחשוב לשים אליו לב בתהליך הבחירה הוא רמת השירותיות והזמינות של סוכן הביטוח עבורכם. כדאי לבחור סוכן ביטוח שיהיה זמין לכם במייל ובטלפון. כזה שאם תפנו אליו והוא לא יכול כרגע לקבל את השיחה או לענות לכם ישר במיל, יחזור אליכם תוך זמן קצר.

שירותיות זה משהו שאנחנו בוחנים אותו לאורך כל השנה ולא רק כאשר אתם מצטרפים אליו. תמיד אפשר להיעזר באנשים שאתם מכירים ובהמלצות על סוכן ביטוח. גם ותק הוא קריטריון חשוב אבל לא תמיד סוכן ביטוח שהוא ותיק גם נותן שירות טוב אז חשוב לשים לזה לב. דבר נוסף הוא שחייבים לבחור סוכן ביטוח המתמחה בקרנות פנסיה, שכן היום יש כל כך הרבה סוגים של ביטוחים.