יועצים פנסיונים

למה צריך יועץ פנסיוני?

ייעוץ פנסיוני הינו אחד התהליכים החשובים להתאמת תוכנית פיננסית אפקטיבית שתספק חיסכון מתאים לגיל הפרישה כדי שנוכל להמשיך לשמור וליהנות מרמת החיים שאליה שואפים בכך שנהיה בטוחים שהצרכים והרצונות שלנו ימומשו בצורה הטובה והכדאית ביותר.

אחרי ועדת בכר ותיקון החוק שנכנס בתוקפו ב- 1.1.2008 חויבו כל בעלי העסקים והמעבידים במדינת ישראל להפריש לכל אחד מעובדיהם סכום כספי לצורך חיסכון פנסיוני לאותו עובד.  בין אם אתם שכירים או עצמאיים לכל עובד במדינת ישראל יש את הזכות לקבל חיסכון פנסיוני. ולכל עובד יש את הזכות לבחור באפיק החיסכון הפנסיוני תוך כדי התייעצות פנסיונית לבחירת מה כן מתאים ומה לא.

תהליך זה של ייעוץ פנסיוני כולל כמה שלבים חשובים עד לקבלת החלטה נכונה כמו איסוף נתונים אישיים, בחינה של הפרשות מהמעסיק, ביטוחים, קרנות, תוכניות חיסכון וקופות גמל, הטבות, השוואה מול חלופות ויצרנים אחרים על מנת להגיע לתוכנית פנסיונית אולטימטיבית הכדאית ביותר.

ובכן, זהו התהליך שבא כדי לספק לעובדים את הכלים והאפשרויות השונות של חיסכונות הפנסיה שמופרשים מהמעסיק, כך שכל עובד יבחר במה שיתאים לו. עד לפני ועדת בכר מי שסיפק ייעוץ פנסיוני היו סוכני הביטוח שעבדו בחברות הביטוח, אך אחרי זה החל משרד האוצר להכשיר אנשים עם רשיון לייעוץ פנסיוני אובייקטיבי שדרכם אפשר לקבל אפיקי חיסכון רבים שיספקו לנו מבחר לקבלת החלטה נבונה בקשר לחיסכון שיבטיח את העתיד הכלכלי שלנו ושל משפחתנו בעת פרישה לפנסיה.

מי הוא היועץ הפנסיוני? 

כיום, קיימים שני סוגים של בעלי מקצוע העובדים בייעוץ הפיננסי והם:

  • המשווק הפנסיוני – הינו בעל האינטרס והזיקה מהתגמול שבא מאחורי הצטרפות הלקוח שלו לאותה תוכנית פנסיונית שהוא משווק, שלרוב עבור אחד מהגופים השונים. כמובן הוא לא יעדיף לשווק תוכנית אחרת ללקוח שלו מאחר והוא מתוגמל מאותה תוכנית שיכולה לא להיות טובה עבור הלקוח. משווק בד"כ הוא סוכן ביטוח עצמאי או העובד בחברת ביטוח מסויימת שמתגמלת אותו עבור כל אחד מהלקוחות.
  • היועץ הפיננסי שמחולק לשני סוגים והם:
  1.  יועץ פנסיוני (מתוגמל) – היועץ הפנסיוני שונה מהמשווק הפנסיוני בכך שיש לו כמה מיצרני החיסכון הפנסיוני שהוא משווק ולא רק אחד כמו כמה מבתי ההשקעות וחברות הביטוח. הוא מתוגמל מכל יצרן שמעביר אליו את הלקוחות שלו בצורה שווה שאין לו שום אינטרס להעדיף אחת התוכניות מהשנייה. אך עדיין ישנה הבעיה שיכול להיות שהתוכניות שהוא מציע עבור אותם יצרנים אינן עונות על הצרכים ולא יתאימו לנו. יועצים אלו יכולים למצוא דרך הבנקים, בתי השקעות וחברות ביטוח
  2.  יועץ פנסיוני אובייקטיבי (עצמאי)- זהו היועץ שבא כדי להגדיר את התוכנית הפנסיונית שתתאים לכל אחד לפי צרכיו, דרישותי ורמת החיים שאליה הוא שואף אחרי גיל הפרישה. זהו הייעוץ שהלקוח יקבל מאותו מומחה עבור אחד מיצרני התוכניות שכן מתאימות אך אינו מתוגמל מאף אחד מיצרנים אלו אלא התגמול שלו בא מדמי הייעוץ שגובה ממבקש הייעוץ.

איך מוצאים יועץ פנסיוני מתאים? 

ייעוץ אובייקטיבי ומקצועי מבטיח נקיטת צעדים פנסיונים נכונים לחשיבה על עתיד בלי דאגות או חששות ממה שיכול לקרות בעת הפרישה. לכן כל מי שמוכשר כיועץ פנסיוני חייב להיות מקצועי ואובייקטיבי אם זה באחד מהמוסדות הבנקאיים, בתי ההשקעות, חברות הביטוח או מי שעובד כעצמאי.

כדי למצוא את היועץ או המשווק הפנסיוני שיציע לכם תוכנית פנסיונית שתתאים לצרכים ולדרישות שלכם לאחרי הפרישה כל מה שעליכם לעשות הוא לבדוק באינטרנט שפתח לנו קשת רחבה מאד של אפשרויות והצעות ייעוץ שדרכן אפשר להתקשר לחברות ויועצים רבים לבקשת הצעות ותוכניות לבדיקת כדאיות והתאמה לצרכים וכדי להקל עליכם בקבלת ההחלטות. דרך הבנק, חברות ביטוח ובתי השקעות שונים.