חשיבות חיסכון פנסיוני

הכספים שנחסכים מידי חודש בחודשו או על ידי הורדה מהמשכורת על ידי המעסיק, או ישירות מחשבון הבנק במקרה של עצמאיים, לטובת חשבון חסכון של קופת גמל או קרן פנסיה מצטברים וגדלים במשך כל השנים והם החיסכון הכי חשוב לעתיד כשתגיעו לגיל הזהב תוכלו לבחור בית אבות איכותי מתוך רשימה של בתי אבות במרכז אשר ידועים באיכות החיים הטובה בהם.

בגלל חשיבותו של החיסכון הפנסיוני נחקקו בשנים האחרונות חוקים המעודדים ושומרים עליו, כדי שלכל אחד בהגיעו לגיל הפרישה תהיה קצבה של 3850 ₪ לחודש לפחות וזאת על מנת למנוע את אחוזי העוני שהולכים וגוברים בין זקני המדינה.

עצוב מאד לקרא מאמרים בעיתון או להקשיב ולמהדורת החדשות שמדווחים לנו על כך שכל אחד מבין חמישה זקנים נמצא על קו העוני ואין בידו שום הכנסה אחרת מלבד מהכסף שהוא מקבל מהביטוח הלאומי, כולנו יודעים שסכום זה אינו מספיק אפילו כדי למלא את הצרכים הבסיסיים ביותר.

החיסכון הפנסיוני הוא אחד מהאמצעים שכדאי לעשות כדי שבזמן ההגעה לגיל פרישה תהיה לנו הכנסה שתרשה לנו לחיות בכבוד מבלי להיות תלויים, חס וחלילה, במשרדי הממשלה, או בילדים, או בבני משפחה אחרים.

שאלת השאלות היא איך אפשר להשיג תשואה יפה יותר וללא סיכונים מיותרים?

בזכות החוק החדש יש תחרות גדולה בין קרנות הפנסיה וקופות הגמל. כאשר יש תחרות הזוכה הגדול הוא כמובן הלקוח והדבר נכון גם במקרה זה, לכן ההמלצה הראשונית והחשובה היא כמובן להחליט על החיסכון בעזרת יועץ פנסיוני, היועץ הפנסיוני הוא גוף אובייקטיבי לחלוטין שימליץ לכם בדיוק מה הכי טוב עבורכם.

בכל בנק או חברת השקעות יש יועץ פנסיוני, אמנם הוא עובד בבנק או בחברת ההשקעות אך הוא חייב להיות אובייקטיבי,שבו איתו והתייעצו עמו ויחד תוכלו לבנות מסלול השקעות שיתאים לדרישות ולצרכים שלכם בזמן הפרישה.

הדבר החשוב ביותר הוא להמשיך לחסוך ולהשקיע את הכסף בחברות אמינות שלא יסכנו את כספכם. אפשר לבקש הצעות ותכניות מכמה יועצים לבדוק אותם ולאחר מכן להחליט מה היא התוכנית הכי טובה בשבילכם. אל תשכחו שתמיד אפשר להחליף מסלול או יועץ במידה ואינכם מרוצים מהמסלול הפנסיוני הנוכחי.

העיקר הוא לחסוך ולשמור על הבריאות.

עוד בנושא:
כל היתרונות בקרנות השתלמות

קופת גמל – איך לבחור מכל ההיצע?

כל מה שרצית לדעת על מסחר בשוק ההון