חיסכון פנסיוני – כל מה שרצית לדעת

כדרכנו, הרבה פעמים אנחנו נמנעים מלחשוב על העתיד ומעדיפים להתרכז בהווה. אולם, חשוב לנו, ולא משנה מהו גילנו, לחשוב על הרגע בו נפסיק לעבוד ונצא לגמלאות. מה יקרה באותו רגע, מה יהיו מקורות המימון שלנו וכיצד נוכל ולהמשיך באורח חיינו, כפי שנהגנו בו עד אותו רגע. איך נוכל לשמור על איכות חיינו ללא הכנסה קבועה של משכורת? חיסכון פנסיוני נועד לתת לנו מענה לצרכים אלה ולהוות פתרון כספי מצוין בדיוק בעת היציאה לגמלאות.

חיסכון פנסיוני – המסלולים הקיימים

החופש הכלכלי שלנו חשוב לנו בכל שלב בחיינו ולא פחות מכך, לעת זקנה. אנחנו לא מעוניינים להיות תלויים בילדינו או בבני משפחתנו ובוחרים בעצמאות, ככל הניתן. רבים מאיתנו אמנם מכירים את המונח חיסכון פנסיוני אך אינם יודעים מהי משמעותו ולמה מתייחס. אם כן, חיסכון פנסיוני הינו ערובה לעצמאות כלכלית לעת זקנה. באמצעות חיסכון פנסיוני, אותו אנו בוחרים בגילאים צעירים יותר, אנו מבטיחים לנו, כי גם בגיל הפנסיה תהיה לנו הכנסה קבועה. ומתי כדאי לנו לבדוק איזה חיסכון פנסיוני יש לנו והאם הוא מתאים לנו? בעיקר בעקבות שינויים, כמו מעבר בין מקומות עבודה, נישואין, גירושין, לידת ילדים, שינוי ברמת ההכנסה, מעבר משכיר לעצמאי וכדומה.

חיסכון פנסיוני מציע מסלולים רבים ותוכניות חיסכון רבות ומורכבות, כמו שילובים פנסיונים בין פוליסת ביטוח מנהלים, קופת גמל, ביטוחיי חיים וכדומה. במסגרת חיסכון פנסיוני ניתן להוסיף מרכיבי ביטוח המתייחסים לשארים או אובדן כושר עבודה, למשל. כך או כך, מדובר בחיסכון חשוב מאד והכרחי, הזוכה לעידודה הרבה של המדינה ולכן גם להקלות מס, כאלו שאינן חלות על אפיקי חיסכון אחרים. קיימים כמה מסלולי חיסכון פנסיוני מהם ניתן לבחור: קרן פנסיה חדשה, ביטוח חיים עם מרכיב חיסכון, קופות גמל או קרנות השתלמות. בעת בחירת החיסכון המתאים, מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, שיעזור בהתאמתו הנכונה של החיסכון ומציאת אפיקי ההשקעה הטובים ביותר עבורכם.

חיסכון פנסיוני – חובה על כל עובד ומעביד

עד לשנת 2008 מעביד יכול היה לבחור אם לפתוח לעובדיו חיסכון פנסיוני או לא. החל משנת 2008 חלה חובה על כל מעביד בפתיחת חיסכון פנסיוני לכל עובד. החל משנת 2011 חלה החובה על כך גם על כל עצמאי. בנוסף, במסגרת מהפכת חיסכון פנסיוני, זכאי כל עובד לבחור באמצעי החיסכון המתאימים לו וכן באפשרות להעביר כספים בין חסכונות פנסיונים שונים. לאחר שישה חודשי עבודה, חייב כל מעסיק לפתוח לעובדו חיסכון פנסיוני, אלא אם כן קיים ברשותו חיסכון זה, ואז נדרש המעסיק לעשות זאת החל מיום העבודה הראשון של העובד, אך התשלום על כך יכול להיעשות שלושה חודשי עבודה, ובאופן רטרואקטיבי.

כאמור, חיסכון פנסיוני מאפשר לנו לשמור על רמת החיים, כפי שהייתה לנו לפני גיל הפנסיה ובנוסף, ולא פחות חשוב מכך, עצמאות כלכלית. מכיוון שמקורות ההכנסה שלנו לאחר הפרישה ניזונים מהחיסכון הפנסיוני, הביטוח הלאומי והחיסכון הפרטי שלנו (ובמידה ואכן היה לנו כזה), כל אחד מאלה ביחד ולחוד חשובים במיוחד, כדי להבטיח לנו הנאה גם בגילאים בוגרים יותר וללא פגיעה באיכות חיינו.