דוח שנתי

בכל תחום בחיים, אנחנו מגיעים לרגע בו עלינו להגיש דין וחשבון אודות בחירות ופעולות בהן נקטנו במשך תקופה מסוימת. כשזה נוגע לתחום הפיננסי, בייחוד אם אתם עצמאיים אך גם במידה ואתם שכירים, בחינה שנתית של המצב נותנת לכם גם באופן אישי תמונת מצב של הפעילות הכלכלית באותה שנה. כמובן שהמטרה המקורית והראשונית של הפקת דוחות שנתיים, היא חובה המוטלת עליכם מטעם רשויות מס הכנסה. נכון שלא מדובר בתהליך פשוט וקליל, אך אין צורך להיבהל לקראת סוף השנה, כשמתקרב הרגע בו אתם חייבים להתמודד עם הפקת הדוח. יש אנשי מקצוע שישמחו למנוע מכם את כאב הראש ואף יחנכו אתכם כיצד להמשיך להתנהל נכון.  משרד רואי חשבון ראובן מור, הוא דוגמה מצוינת לאנשי מקצוע, המכירים את הליך הגשת הדוח השנתי לאורכו ולרוחבו כבר שנים רבות .

הפקת הדוח – למי זה טוב?

נהוג לחשוב, כי הגשת דוח שנתי, מוטלת כחובה אך ורק על עצמאיים בעלי עסק משלהם אך לא כך הדבר. רשויות מס הכנסה, עשויות לדרוש את הדוח גם מאזרחים שכירים המשתכרים בהכנסה גבוהה במיוחד. אם אתם שייכים לקטגוריה הזו, תתקשו להאמין, אך חוסר מודעות וזלזול עשויים למנוע רווח כלכלי ממשי נוסף. אם בכל זאת, תחליטו לעשות את זה באופן מקצועי, תופתעו לגלות שבתהליך מעורבים אלמנטים נוספים שלא קשורים ישירות למשכורת. סיום תואר, תרומות לעמותות וארגוני צדקה, תשלום על ילדים בעלי נכות המתגוררים עם ההורים, דמי מזונות וכל הוצאה המוכרת במס כולל החזרי מסים שנגבו ע"י המדינה. כולם צריכים להיכלל בתהליך הפקת הדוח השנתי.

ניצול הדוח השנתי לטובתכם

כערך מוביל, משרד רואי חשבון ראובן מור, רואה תמיד את טובת הלקוח ויעשה את המיטב כדי שהזכויות המגיעות לו, יגיעו לכדי מימוש מלא. באמתחת משרד רואי החשבון ראובן מור ניסיון רב וידע מקצועי רב, הנחוצים בתחום, המאפשרים לו למצות עד תום את זכויותיהם של לקוחותיו.  מיותר לציין שאי עמידה במועדי הגשת הדוח, כפי שמגדירים זאת הרשויות עשוי להוביל לקנסות מיותרות. גם אי דיוק בפרטים, עשוי לגרום לאי נעימויות בדמות ריביות ופיגורים שיכולים במקרים קיצוניים, אפילו להכפיל את עצמם מעבר לתשלום המס השנתי. מאחר ואף אחד לא רוצה להגיע למצב כזה, מומלץ לפנות לאנשי המקצוע הנכונים.

למידע נוסף: בית השקעות – IBI