איך חיסכון פנסיוני יבוא לטובתנו במשך השנים?

מי מאיתנו לא חולם יום אחד לצאת לפנסיה? אנחנו משתחררים מהצבא, יוצאים לטיול הגדול, מתחילים מסלול לימודים, מוצאים עבודה ובונים את הקריירה שלנו, מתאהבים, מתחתנים, מביאים ילדים…

ככה נראים החיים של רובנו, לפעמים לא ממש באותו סדר אבל זה בגדול. תוך כדי אנחנו נוסעים לחו“ל, מבלים, נהנים, צוברים חוויות, מגדלים את הילדים, עובדים אבל בסופו של דבר… אנחנו פורשים ויוצאים לפנסיה. ההזדמנות שלנו לנוח ולעשות את מה שאנחנו באמת אוהבים, אולי אפילו להגשים חלומות שלא הספקנו להגשים.

כדי שבאמת נוכל להמשיך ולעשות את מה שאנחנו אוהבים, כדי שנוכל להמשיך להגשים חלומות, כדי שנוכל ליסוע לחו“ל או לטייל בארץ, ללמוד ובקיצור לעשות כיף כי זה באמת הזמן שלנו אנחנו חייבים שתהיה לנו פנסיה. במהלך שנות העבודה גם אתם וגם המעסיק שלכם מפרישים מדי חודש סכום מסוים לחשבון פנסיוני כדי שתמשיך להיות לכם הכנסה בתקופה שבה תפרשו לגמלאות.

פנסיה היא לא תכנית חיסכון רגילה. לכן, מלבד החיסכון לגיל הפרישה, קרן הפנסיה המקיפה כוללת גם כיסוי נכות וכיסוי שארים. המדינה בעצם מעודדת אותנו להפריש כסף לקרן הפנסיה וככל שנתחיל לעשות זאת מוקדם יותר, כך בעצם נצבור יותר כסף ואז נוכל להנות יותר בפרישה. מכיון ומדובר בחיסכון לטווח הארוך מאוד, כשאנו בוחרים קרן פנסיה, חשוב לבדוק את מגוון המסלולים הקיימים ולבחור את מה שהכי מתאים לנו. יש גם את עניין התשואה. תשואה לטווח ארוך. בחיסכון פנסיוני ההבדלים הקטנים בעצם הופכים את החיסכון להרבה יותר גדול ולכן חשוב להתייעץ עם מומחה לחיסכון קרנות פנסיה.